Sukcesy w konkursach religijnych

Opublikowano: czwartek, 16 wrzesień 2021 Joanna Kasprzyk

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kilku konkursach o tematyce religijnej i odnieśli w nich sukcesy.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Liliana Zagórda, uczennica klasy 2B została laureatką etapu diecezjalnego, w którym zajęła 3. miejsce, a następnie finalistką etapu ogólnopolskiego. Kamil Bednarz z klasy 2F oraz Patrycja Dębowska z klasy 2C zostali finalistami etapu diecezjalnego konkursu.

 W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Nauczaniu św. Jana Pawła II Kinga Koźbiał, uczennica kl. 2 E zajęła trzecie miejsce i została jego laureatką. Do tego etapu zakwalifikowała się również uczennica klasy 2C Patrycja Dębowska.

 W XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki realizowanym w naszej szkole w klasach 3A, 3B i 3C, pięcioro uczniów zakwalifikowało się do etapu ogólnopolskiego.

 Podczas 24. Dni Papieskich zorganizowanych w dniach 12-29 maja 2021 r. przez Parafialny Klub Sportowy Św. Józef  w  Przeglądzie  Literackich Prac Autorskich Dawid Zapalski, uczeń klasy 3A, zajął 2. miejsce, a Patrycja Kosek, uczennica klasy 3B, trzecie. Anna Lach i Katarzyna Moskała z klasy 3C otrzymały wyróżnienia.

 Opiekunem uczniów biorących udział w konkursach była s. Leonika Dąbek.

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail: lokalwaria@iap.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307