Dominik najlepszy w Małopolsce!

Opublikowano: środa, 12 czerwiec 2024 Joanna Kasprzyk

Dominik Florek z klasy 2b zwyciężył w eliminacjach wojewódzkich tegorocznej edycji Olimpiady Solidarności, tym samym podtrzymując tradycję zdobywania czołowych lokat w tym konkursie przez uczniów naszej szkoły.

5 czerwca w Auli św. Szymona w klasztorze o.o. Bernardynów w Krakowie, odbyły się małopolskie eliminacje Olimpiady Solidarności „Dwie dekady wolności” rozgrywane wśród uczniów szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Dominik Florek oraz Oliwier Opyrchał pod opieką mgr. Krzysztofa Majochy. Najwięcej punktów ze wszystkich uczestników zdobył Dominik, który jednak z powodu ograniczeń regulaminowych nie będzie mógł  reprezentować Małopolski w etapie centralnym (awans możliwy był dla uczniów klas III liceów oraz IV techników), toteż otrzymał tylko nagrodę specjalną ufundowaną przez przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolskiego, Tomasza Zaborowskiego.

Nagrody otrzymali także opiekunowie, wśród nich mgr Krzysztof Majocha, który przygotowywał naszych uczniów do olimpiady.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności, a jego celem jest budowanie tożsamości narodowej poprzez podniesienie poziomu wiedzy młodzieży o historii najnowszej Polski, a także rozbudzenie zainteresowania przemianami demokratycznymi w kraju w okresie „Solidarności”.

 

                                                                     fot. K. Majocha,solidarnosc.malopolska.pl

 

 

 

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail:
 sekretariat@lokalwaria.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307