Opublikowano: wtorek, 14 lipiec 2020 Maria Nowak Drukuj

w konkursach, zawodach i olimpiadach w roku szkolnym 2017/2018
.

1) Arkadiusz Kumala  - finalista okręgowej XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

2) Michał Zajda - dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów  w Kuratorium Oświaty w Krakowie na rok szkolny 2017/18.

3) Michał Zajda - laureat  etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka i Świecie Współczesnym

4) Michał Zajda  - finalista etapu centralnego w 59 Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

5) I Know America - etapowy konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki.Trzej uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu:

11 m – Kacper Godula

13 m - Krzysztof Moskała

14 m – Michał Zajda

6) Maksymilian Wicher - finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. W. Korfantego.

7) XIX Powiatowy Konkurs Publicystyczny "O laur Peryskopu":

Maksymilian Wicher II B -    I miejsce w kategorii felieton,
Rafał Gębala  II B -             I wyróżnienie w kategorii felieton,
Barbara Skrzypczak  II B -  II wyróżnienie w kategorii felieton,
Edyta Okręglicka  II B-       III wyróżnienie w kategorii felieton,
Karolina Żeglińska III A-     nagroda specjalna "Za pracę krzewiącą wartości chrześcijańskie" przyznawaną przez p. j. Łasaka.

8) Konkursu z j. angielskiego "FOX" organizowany przez Regionalne Stowarzyszenie Oświaty w Bielsku-Białej: najlepszy wynik w naszej szkole uzyskała Kamila Kurek, zdobywając 95 pkt. (na 150), natomiast drugie miejsce zajął Kacper Godula  z wynikiem 91,25 pkt. Obydwoje uzyskali wynik dobry (przedział punktowy 88,25-96,25)

9) Kacper Godula – III miejsce w finale XIV Powiatowego Konkursu Języka AngielskiegoSHAMROCK.

10) Gminny Konkurs Ortograficzny „Andrzejki z ortografią”: tytuł Mistrza Ortografii w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdobyła p Karolina Żeglińska. Drugie miejsce zajęła Kinga Strzeżoń , a trzecie Kamila Kurek.

11) Trzecia edycja szkolnego konkurs "Albion". Do drugiego etapu awansowały następujące uczennice:

8. Zuzanna Biela I B 22 pkt

12) Profilaktyczny konkurs artystyczny ,,Barwy Życia"  - Patrycja Kania zajęła II miejsce w kategorii plastycznej, a Justyna Wypartowicz otrzymała wyróżnienie w kategorii fotograficznej.

13) Michał Gracjasz  - 23 miejsce w wojewódzkich zawodach w kolarstwie górskim

14) Szkolny Konkurs Ortograficzny -  najlepszymi w naszej szkole okazali się:

I miejsce- Kamila Barkow
II miejsce- Karolina Żeglińska
III miejsce - Kinga Strzeżoń

15) drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce w powiecie w zawodach koszykówki.

16) Bieg Powsinogi –  Paulina Smurzyńska zajęła I miejsce na dystansie 5 km w kategorii kobiet.

17) Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych - dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy I miejsce i uzyskali awans do zawodów wojewódzkich.

18) III miejsce w powiecie w klasyfikacji sportowej naszej placówki

19) turniej strzelecki z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Drużyna naszej szkoły w składzie: Szymon Wanat III D, Daniel Bara III E, Adrian Wójcik III E, zajęła I miejsce. Ponadto indywidualnie w strzelaniu z karabinka pneumatycznego I miejsce zajął Szymon Wanat, II miejsce Daniel Bara, III miejsce Adrian Wójcik,
a w konkurencji strzelania z pistoletu pneumatycznego II miejsce zajął Szymon Wanat.

20) XI Memoriał Piłki Koszykowej Dziewcząt. W spotkaniu brały udział 4 zespoły: dwa z ZSiPO w Kalwarii i po jednym z LO w Wadowicach i Kleczy. Nasze zespoły zajęły III miejsce (zespół nr 2) i IV miejsce (zespół nr 1). Ponadto wybrano dwie najbardziej skuteczne zawodniczki turnieju, którymi zostały Agnieszka Waszak i Karolina Burdek

21) Rywalizacja w pływaniu, w ramach licealiady -  W rywalizacji indywidualnej Karolina Bogucka zajęła I miejsce w stylu motylkowym, Wiktoria Grzeczyńska I m. w stylu klasycznym, a Ada Cierpiałek II m. w stylu grzbietowym.
Podczas dzisiejszych zawodów wojewódzkich Karolina zajęła 4 miejsce, a Wiktoria i Ada odpowiednio 14 i 15.

22) Turniej strzelecki dziewcząt pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. Turniej składał się z dwóch konkurencji: strzelania z karabinka pneumatycznego i strzelania z pistoletu pneumatycznego. Drużyna naszej szkoły w składzie:  Dynur Dominika, Jaworska Zuzanna, Kudas Natalia zajęła II miejsce.

Indywidualnie Zuzanna Jaworska zajęła I miejsce w kategorii pistolet oraz III miejsce w ogólnej klasyfikacji.

23) Powiatowe Zawody w narciarstwie alpejskim - naszą szkołę reprezentowali: Dynur Dominika, Galos Gabriela, Mirocha Magdalena, Pawlik Klaudia, Gracjasz Michał, Opyrchał Szymon i Pasierbek Maksymilian. W kategorii chłopców I m. zajął Michał Gracjasz, który otrzymał Puchar Starosty Wadowickiego Bartosza Kalińskiego. W kategorii dziewcząt najlepsza z naszej szkoły okazała się Gabriela Galos, która zajęła III m. Zaraz za Gabrielą na IV m. uplasowała się Magda Mirocha, a Klaudia Pawlik zajęła VIII m.

24) Zawody w strzelectwie sportowym z broni kulowej, kaliber 5,6mm o zamkniętych przyrządach celowniczych -  Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie: Dynur Dominika, Jaworska Zuzanna, Kudas Natalia (II D) zajęła 2 miejsce, a drużyna chłopców 4 miejsce.

25) Piętnasty wewnątrzszkolny konkurs literacki miłośników j. niemieckiego. Wzięło w nim udział 12 uczestników z klas drugich. Wyniki konkursu są następujące: