"Damy i huzary" (2013)

Opublikowano: środa, 15 lipiec 2020 Maria Nowak Drukuj

13 czerwca  2013 r. odbyła się kolejna premiera Szkolnego Koła Teatralnego „Carpe diem” działającego w ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tym razem widzowie zachwycali się brawurowym wykonaniem sztuki Aleksandra Fredry Pt. „Damy i huzary”. Pod czujnym okiem opiekunki koła- mgr Elżbiety Karelus- młodzież przez wiele miesięcy przygotowywała przedstawienie. Ćwiczyła role, dykcję i ruch sceniczny, a w ostatnim czasie sekcja techniczna  przygotowywała stroje i dekoracje. Efekt ciężkiej pracy zachwycił wszystkich zebranych. Gra aktorów była żywa i swobodna, naturalna i pełna ekspresji. Aktorzy byli świetnie i z wyczuciem dobrani do swoich ról, co sprawiło, że byli niezwykle przekonywujący. Scenografia, przedstawiająca podwórko dworku szlacheckiego z przeróżnymi sprzętami gospodarskimi, oddawała odpowiedni klimat. Swoją pracą przyczynili się także do sukcesy operatorzy światła i muzyki.

Na premierę przybyli zaproszeni goście: z ramienia Małopolskiego Kuratora Oświaty wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach pani Ewa Kantyka, burmistrz miasta Kalwaria Zebrzydowska Zbigniew Stradomski, zastępca burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska pani Halina Cimer, przewodniczący Komisji Spraw Bytowych, Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji pan Paweł Hebda, dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej pan Edward Szumara, była opiekunka koła teatralnego pani Ewa Starzak. Na spektaklu obecni byli dyrektor szkoły Piotr Janusiewicz, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

Zarówno na premierze, jak i na spektaklach granych dla gimnazjum i społeczności lokalnej w dniach następnych, artyści otrzymali gromkie brawa, które chyba wynagrodziły wielomiesięczny trud pracy nad przygotowaniem sztuki.

 

Obsada:       

Major- Maciej Łabędzki

Rotmistrz – Filip Mirocha

Edmund- Jakub Filek

Kapelan- Maciej Zamysłowski

Pani Orgonowa- Aleksandra Leśniak

Pani Dyndalska – Aleksandra Kołodziej

Panna Aniela- Adrianna Kordel

Zofia –Weronika Pająk

Józia – Kinga Szczechowicz

Zuzia – Karolina Oczkowska

Fruzia- Natalia Wojtasze

Grzegorz- Arkadiusz Zacharski

Rembo- Przemysław Warchał

 

Sekcja techniczna:

Julia Moskwa, Patrycja Harmatys, Karolina Garlacz, Lidia Opyrchał, Aleksandra Filek, Anna Kowalczyk, Anna Stradomska, Karolina Knapczyk, Justyn Kutermak, Paulina Stokłosa.

Suflerzy:

Patrycja Jaromir, Estera Kowalska.

Światło i muzyka: Tomasz Wójcik, Dawid Buła, Dawid Pindel.

Reżyseria: mgr Elżbieta Karelus    

 

 

 

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail:
 sekretariat@lokalwaria.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307