Idzie nowe - wkrótce nowe boisko

Opublikowano: wtorek, 21 wrzesień 2021 Joanna Kasprzyk

20 września 2021 r. w starostwie powiatowym w Wadowicach została podpisana umowa na modernizację boiska sportowego przy naszej szkole.

Wielokrotnie mówiliśmy, że stawiamy na sport i rozwój infrastruktury sportowej. Rok za rokiem słowa potwierdzamy czynami. Po stworzeniu kompleksów sportowych przy należących do powiatu szkołach w Andrychowie, Radoczy i Wadowicach, przyszedł czas na Kalwarię. Boisko przy ZSiPO powstanie jeszcze w tym roku, to przy ZS im. KEN chcemy wybudować w przyszłym” – powiedział starosta Eugeniusz Kurdas.

Przy naszej szkole zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i badmintona z oświetleniem, odwodnieniem, monitoringiem i niezbędnym wyposażeniem. Powstanie również tzw. strefa street workout. Koszt inwestycji to blisko 465 tys. złotych brutto. Dofinansowanie w kwocie 116 180 zł będzie pochodzić z budżetu województwa małopolskiego w ramach projektu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa MIRS 2021. Planowe zakończenie budowy boiska to koniec listopada br. Wykona je firma „TORAKOL” sp. z.o.o z Radziejowa.

(tekst, zdj.: kalwaria24.pl)

 

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika
ul. A. Mickiewicza 9
34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. 33-8766-526
faks. 33-8766-526
e-mail: lokalwaria@iap.pl

http://www.lokalwaria.pl

Regon 356549345. NIP 551-23-14-307